VIDEO | FA Cup: Brazilianët sigurojnë fitoren për Manchester United

Manchester United u kualifikua në fazën e 3-të të FA Cup pasi festoi në shtëpi një fitore 1:XNUMX ndaj Reading.

Edhe pse United dominoi, ata nuk shënuan në pjesën e parë dhe pas pushimit pamë një shfaqje të vërtetë të drejtuar nga brazilianët. Antony, Casemiro и Fred. Casemiro hapi rezultatin në minutën e 51-të dhe Antoni asistoi.

Edhe goli i dytë ishte vepër e Casemiro, i asistuar nga Fredi. Ishte minuta e 66-të kur Fredi shënoi golin e tretë.

Të zgjedhurit e Paul Ins deri në fund shënuan një gol nderi pavarësisht se mbetën pa të përjashtuar Carol i cili mori karton të kuq në minutën e 65-të.

REZULTATET FA KUPA:

Walsall - Leicester 0:1, Accrington - Leeds 1:3, Blackburn - Birmingham 2:2, Birstall City - WBA 3:0, Fulham - Sunderland 1:1, Ipswich - Burnley 0:0, Luton - Grimsby 2:2, Sheffield – Fleetwood 1:1, Southampton – Blackpool 2:1, Preston – Tottenham 0:3.