VIDEO: Ja si ta ktheni bukën bajate në të freskët dhe të butë në vetëm gjashtë minuta

Foto: Printscreen / Instagram

Me ndihmën e këtij truku të bukës së vjetër dhe të fortë mund të merrni një bukë të re, plotësisht të freskët dhe të butë.

Mësues nga Australi, i cili merret edhe me përgatitjen e ushqimit, ka ndarë me ndjekësit e tij një truk gjenial për të “ringjallur” bukën e vjetër dhe bajate, në vetëm pak minuta.

Keti Lolas ka këshilla të shkëlqyera se çfarë të bëni me bukën e fortë dhe bajate, e cila ka skaduar disa ditë më parë.

Në videon që ka postuar në Instagramin e saj, kjo nënë nga Sidnei tregoi se si buka juaj e vjetër është sërish e butë dhe e shijshme.

Vetëm në këtë rast buka tashmë e mykur nuk bëhet fjalë.

Fillimisht ajo e lau bukën në ujë dhe më pas e futi në furrë në 160 gradë për vetëm 6 minuta. Shihni se si mund të bëni të njëjtën gjë…

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Katie Lolas (@ lady.lolas)

Video e ditës