VIDEO: Protesta po përshkallëzohet, demonstruesit duan të hyjnë në parlament

Foto: Radio Evropa e Lirë / printscreen

Incidente kanë ndodhur mbrëmjen e sotme në protestën kundër propozimit francez para Kuvendit, pasi disa prej protestuesve kanë thyer gardhin mbrojtës dhe kanë bërë presion për të hyrë në godinë.

Një kordon i madh policor është vendosur para dyerve të Kuvendit, i cili nuk lejon turmën të hyjë në ndërtesën e Kuvendit.

Disa nga protestuesit kanë fantazma në kokë.

Video e ditës