VIDEO | Elmas luajti 75 minuta, Interi festoi në derbin me Napolin

Foto: EPA-EFE / CIRO FUSCO

Skuadra e Interit mundi 3-0 Napolin në “Diego Maradona” dhe kështu u rikthye në krye të Serisë A.

Reprezentuesi i Maqedonisë, Elif Elmas ishte titullar në derbi dhe pati dy raste në pjesën e parë, por nuk arriti të shënojë. Elmas ishte në fushë deri në minutën e 75-të.

Interi kaloi në epërsi me një gol Chalhanoglu para përfundimit të pjesës së parë.

Në minutën e 61-të Barela me një gol të shkëlqyer bëri 2-0 dhe Thuram shënoi një pikë në ndeshje pesë minuta para fundit.

Pas 14 xhirove, Interi është i pari në tabelë me 35 pikë, Napoli ka 24 pikë, po aq sa Roma, por napolitanët kanë golavarazh më të ulët dhe janë në pozitën e pestë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës