VIDEO: Elmas dhe Napoli janë kandidatë seriozë për Scudetton, një “fishekzjarret” në Verona

Napoli nisi një "fishekzjarre" në Verona/Foto: EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Ndeshja e parafundit e xhiros së parë në Seria A italiane. e kanë luajtur Verona dhe Napoli, dhe mysafirët fituan me 5:2.

Lojtarët e trajnerit Luciano Spalletti theksuan kandidaturën e tyre për të fituar Scudetton këtë sezon, ndonëse janë të vetëdijshëm se do të jenë në një garë djallëzore me kampionin aktual Milan, Inter, Juventus, Roma, Lazio, Atalanta.

Ai luajti për napolitanët nga minuta e 68-të Kombëtarja e Maqedonisë, Elif Elmas si zëvendësues për Kvaratchelia.

Nikoqirët kaluan në avantazh në minutën e 29-të me anë të Lasagna-s dhe barazoi gjeorgjiani Kvaratshelia në minutën e 37-të dhe para pushimit për pozitivin minimal të Napolit u kujdes Osimen.

Në fillim të pjesës së dytë, Henri solli një barazim të ri në ndeshje dhe më pas favoriti i kësaj ndeshje hyri në skenë me një seri të re golash, pra u thye rezistenca e lojtarëve vendas pas golave ​​të Zielinskit. Lobotka dhe Politano.

Në turin e dytë, Napoli do të vizitojë Monzën, e cila e fitoi Serinë A sezonin e kaluar, ndërsa Verona do të luajë kundër Bolonjës.

Video e ditës