VIDEO: Shpërthen një fabrikë amerikane çokollate, ka të vdekur dhe të plagosur

Foto: Twitter / printscreen

Dy persona kanë humbur jetën, nëntë persona rezultojnë të zhdukur pas shpërthimit të tmerrshëm që ndodhi në një fabrikë çokollate në shtetin amerikan të Pensilvanisë. ndodh "NBC".

Sherifi i qarkut Wayne Holbein konfirmoi se ka dy të vdekur, nëntë të zhdukur dhe disa të plagosur në shpërthimin në R.M. Palmer” në lagjen me të njëjtin emër.

Shpërthimi ka ndodhur dje rreth orës 17:XNUMX me orën lokale, gjatë të cilit është shkatërruar një objekt në kompleksin e fabrikës, si dhe është dëmtuar edhe objekti fqinj.

"Shkaku i shpërthimit është duke u hetuar," tha Holbein në një konferencë shtypi.

Ai shtoi se nuk kishte asnjë rrezik të mëtejshëm, por u bëri thirrje qytetarëve që të shmangin zonën brenda një rrezeje prej 100 kilometrash rreth uzinës, e cila ndodhet në veriperëndim të Filadelfias.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës