VIDEO: Pamjet dramatike të policisë të sulmit me çekiç ndaj bashkëshortit të Nancy Pelosit

Foto: Twitter/printscreen

Policia amerikane, me urdhër të gjykatës, publikoi pamjet nga kamera e trupit të policit, i cili i pari iu përgjigj thirrjes për ndihmë në shtëpinë e ish-kryetarit të Senatit më 28 tetor të vitit të kaluar. Nancy Pelosi, kur burri i saj, Paul Pelosi, u sulmua nga një ndërhyrës i armatosur me një çekiç.

Në video shihet se si polici nxiton drejt shtëpisë nga erdhi thirrja, më pas hap derën dhe sheh 82-vjeçarin Pelosi dhe sulmuesin, të cilët po kapin për çekiçin.

Oficeri urdhëron sulmuesin të hedhë çekiçin, por ai e lëkundet në kokën e Pelosit dhe pason një përplasje me armë.

Në të njëjtën kohë, u publikua audio e urdhëruar nga gjykata e thirrjes së Pelosit në 911, duke treguar se ajo përpiqej të thërriste për ndihmë pa zemëruar sulmuesin.

Sulmuesi që goditi burrin e Pelosit donte të sulmonte edhe djalin e Tom Hanks dhe Biden

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës