VIDEO | Ajo i dhuroi një veshkë të dashurit të saj, pas disa muajsh ai e tradhtoi dhe u nda me të

Colin Lee / Foto: Printscreen / TickTock

Amerikani Colin Lee i dhuroi një veshkë të dashurit të saj dhe lajmi u bë viral në rrjetet sociale pasi ajo zbuloi se ai e kishte ndërprerë atë vetëm disa muaj pas operacionit.DailyMail".

Colin, 30 vjeç, shpjegoi se i dashuri i saj kishte nevojë për transplantim të veshkave në atë kohë, sepse ai po luftonte me një sëmundje kronike të veshkave që e detyroi atë t'i nënshtrohej dializës në moshën 17-vjeçare.

Ajo dhuroi vullnetarisht njërën nga veshkat e saj pasi një test tregoi se ato ishin të pajtueshme, por më pak se një vit pas operacionit ai e tradhtoi dhe e copëtoi disa muaj më vonë.

@colleeeniie Përgjigju @ jenn.eunice Më vjen shumë keq që zgjati shumë! Më tregoni nëse jeni të interesuar për pjesën 2! #Koha e tregimit #fyp #për faqen tuaj #dhurues i veshkave A jam në shtëpinë e nënave tuaja - Elizabeth Chetwynd

Vajza TickTock mblodhi më shumë se 2 milionë pëlqime në videot e saj në të cilat zbuloi sekuencën e ngjarjeve dhe shumë e lavdëruan atë për shpëtimin e jetës së ish të dashurit të saj dhe komentuan se nuk e meritonte.

Në një nga videot e saj të para, Colin zbuloi se ish i dashuri i saj i kishte thënë se veshka e tij funksiononte në më pak se pesë për qind.

“Vendosa të testoja veten për të parë nëse ishim të pajtueshëm, sepse nuk doja ta shihja atë të vdiste. “Isha shumë i mërzitur”.

 

Kur ajo mësoi se ato përputheshin, Colin rifilloi procedurën e dhurimit dhe të dy u shëruan plotësisht pas një transplanti të suksesshëm. Mirëpo në videon e mëposhtme ajo ka shpjeguar se lidhja e tyre shumë shpejt ka hyrë në një krizë të madhe.

Shtatë muaj pas procedurës, i dashuri i saj pretendoi se ajo po shkonte në një festë beqarie në Las Vegas.

Colin thotë se ajo nuk ishte e shqetësuar për udhëtimin sepse ai ishte një i krishterë i devotshëm dhe vendosi të fokusohej në mësimin për provimet përfundimtare. Por ajo u trondit shpejt kur i dashuri i saj u kthye në shtëpi dhe zbuloi se ajo ishte
i tradhtuar.

“Pas shumë grindjeve… më në fund e fala dhe i dhashë një shans të dytë”, tha ajo, duke shpjeguar se vetëm tre muaj më vonë u nda me fjalët: “Nëse jemi të destinuar për njëri-tjetrin, Zoti përfundimisht do të na bashkojë përsëri. ”, dhe më pas e bllokoi në të gjitha rrjetet sociale.

@colleeeniie Përgjigju @ gina.phamm Kush është i interesuar për pjesën 3? 😅 #fyp #për faqen tuaj #histori dashurie #marrëdhënie #dhurues i veshkave A jam në shtëpinë e nënave tuaja - Elizabeth Chetwynd

Vajza në një nga videot thotë se ish i dashuri i saj e ka akuzuar se ka dhuruar një veshkë vetëm për të “dalë e mirë”.

Shumë e dënuan sjelljen e të dashurit të Colin pas transplantit të veshkës.

“Pyes veten nëse ai e kupton seriozitetin e dhurimit të veshkave. Ju fjalë për fjalë sakrifikuat jetën tuaj për të. Ju jeni një shpirt shumë i mirë "," Mos u shqetëso vajza, ai fjalë për fjalë nuk mund të bëjë pa ty dhe duhet të merret me të për pjesën tjetër të jetës së tij "," Ai nuk të meriton ty dhe nuk e meritoi veshkën që i ke dhënë " , janë disa nga komentet .

Video e ditës