VIDEO | Donçiq: Nuk e kam qejf basketbollin si dikur, kam probleme në jetën private

Foto: Dallas Mavericks/Twitter

Luka Donçiq pas humbjes së re të tretë të Dallasit me 117:109 ndaj Charlotte, ai nuk e fshehu zhgënjimin, megjithëse luan mirë dhe shënon pikë, skuadra e tij ende po humbet.

Në humbjen e katërt të djeshme ndaj Dallasit në pesë ndeshjet e fundit, ai shënoi 34 pikë, pati 10 kërcime dhe tetë asistime, por binte në sy se nuk ishte “vetja”, i mungonin buzëqeshja dhe batutat e njohura.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, ai foli në mënyrë të panjohur dhe të trishtuar.

“Jam shumë i frustruar. Mendoj se kjo është e qartë për të gjithë kur më shohin në fushë. Kohët e fundit ndihem sikur nuk jam unë. Dikur më pëlqente dhe qeshja, por tani jam i frustruar për shumë arsye, jo vetëm për basketboll. “Shumë gjëra më ndodhin jashtë fushës dhe janë më të mëdha se basketbolli, por nuk dua të flas për jetën time private”, tha Donçiç.

Gazetarët e pyetën se çfarë duhet të rregullojë në mënyrë që Dallas të luajë më mirë dhe të fillojë të fitojë.

“Duhet të luftojmë fort dhe kjo është e gjitha. Duhet të tregojmë se kujdesemi. Së pari duhet ta bëj”, tha basketbollisti slloven.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës