VIDEO | Një vajzë bleu një kotele të vogël të bardhë, e cila u shndërrua në një "bishë" të madhe

Foto: Printscreen/ Instagram/ Chas | Bimët dhe kafshët shtëpiake

Fotografi i ri Urime Hobbs është i madh kafshëdashëse dhe tashmë ka disa macet, qentë dhe breshkat, por ylli më i madh në rrjetet e saj sociale është macja Kusa.

Ajo nuk është as një vjeç dhe tashmë është aq e madhe sa mezi futet në krahët e kësaj vajze. Chastity së fundmi ka shpërndarë një video që tregon se si Kusa u rrit nga një kotele e bardhë e vogël në një "bishë" të madhe në vetëm disa muaj dhe videoja u bë shpejt virale.

"Nuk e kishim idenë se sa e madhe do të bëhej kotele jonë e ëmbël," shkroi influencuesi krahas videos, duke shpjeguar se si Kusa, një kotele që përshtatej në një filxhan çaji, u shndërrua në një ekzemplar gjigant të një mace në më pak se një vit.

Ajo që është edhe më magjepsëse është fakti se Kusa do të vazhdojë të rritet deri në moshën katër ose pesë vjeç. Gjegjësisht, ajo i përket racës Maine Coon, e cila mund të rritet dhe zhvillohet deri në moshën pesë vjeçare, ndryshe nga shumica e racave që ndalojnë së rrituri kur mbushin një vjeç.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës