VIDEO | Derbi Lindor për Boston, Denver i pafuqishëm pa Jokiç

Foto: NBA

Без Nikolla Jokiq cpër përbërjen, Denveri u mposht nga New Orleans me 107:88, Brandon Ingram kryesoi Pelicans me një triple-double prej 31 pikësh, 11 kërcimesh dhe 10 asistimesh. Ky ishte trefishi i tretë i Ingram-it në këtë sezon.

Për fitoren e gjashtë në shtatë ndeshjet e fundit ka pasur edhe kontributin e tij CJ McCallum i cili shënoi 23 pikë, Jonas Valanciunas shtoi 15 pikë dhe 12 kërcime, Trey Murphy shënoi 15.

Serbi, Nikola Jokiq, nuk ka marrë pjesë në këtë takim për shkak të problemeve me pjesën e poshtme të këmbës dhe ndeshjen e ka ndjekur nga tribuna. Jamal Murray ishte më efikasi te Denveri me 21 pikë, Bruce Brown pasuar me 19. Me këtë fitore, New Orleans barazoi me Minesotën në vendin e shtatë në Konferencën Perëndimore, ku të dyja skuadrat kanë 39 fitore dhe 38 humbje. Denveri është ende lider me 51 fitore dhe 25 humbje.

Skuadra më e mirë në ligë, Milwaukee Bucks u mposht nga Bostoni me 140:99, Tatum kryesoi Celtics me 40 pikë dhe tetë kërcime. Jalen Brown shtoi 30 pikë, pesë kërcime dhe pesë asistime. Giannis Antetokounmpo ishte më efikasi te Milwaukee me 24 pikë dhe shtatë kërcime. Milwaukee, ashtu si Denveri në Perëndim, mbeti lider i Lindjes me 55 fitore dhe 22 humbje, Bostoni është i dyti me 53 fitore dhe 24 humbje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës