VIDEO | Dallas dhe Golden State po fitojnë edhe pa Doncic dhe Curry

Foto: EPA-EFE / JASON SZENES

Mbrëmë janë luajtur tetë ndeshje në NBA ligë, në të cilat nuk kemi parë shumë surpriza.

Golden State dhe Dallas fituan pa yjet e parë në skuadër. Kampioni aktual ishte bindës ndaj Oklahomas me 141:114. Clay Thompson luajti një lojë të shkëlqyer dhe shënoi 42 pikë, duke kompensuar mungesën e Steph Curry. Vlen për t'u theksuar performanca e Poole, i cili arriti një double-double prej 21 pikësh dhe 12 asistesh. Ai ishte më i miri në mesin e të ftuarve Giljus Aleksandër me 20 pikë të shënuara.

Без Luka Donçiq Dallas mundi Utah 111:124. Mungesa e sllovenit u zëvendësua nga Josh Green dhe Jaden Hardy, të cilët shënuan nga 29 pikë.

Për të veçuar një natë para ndeshjes mes Clippers dhe Brooklyn, e cila përfundoi me fitoren 124:116 për vendësit, Brooklyn konfirmoi tregtimin e Kyrie Irving и Markieff Morris në Dallas për Spencer Dinwiddie dhe Dorian Feeney-Smith. Brooklyn gjithashtu merr disa zgjedhje të raundit të parë dhe të dytë në draftet e ardhshme.

REZULTATET NBA: Detroit – Boston 99:111, Uashington – Cleveland 91:114. Brooklyn - LA Clippers 116:124, Çikago - San Antonio 128:104, Houston - Sacramento 120:140, Utah - Dallas 111:124, Golden State - Oklahoma 141:114, Portland - Milwaukee 108:127:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës