VIDEO | Një burrë nga Afrika e Jugut i propozoi vajzës në funeralin e babait të saj

Foto: TickTock- ekran printimi

М. Moela nga Afrika e Jugut i propozoi të dashurës së tij para arkivolit të babait të saj. Një përdorues i TikTok ndau një video që e tregon atë të gjunjëzuar në njërin gju teksa i kërkonte partneres së tij që qante të martohej me të gjatë funeralit të babait të saj.

Në videon e shpërndarë në rrjetet sociale shihet vajza e të ndjerës e fiksuar pas pikëllimit në rreshtin e parë, me arkivolin vetëm pak metra më tutje, ndërsa partneri i saj bie në gjunjë para saj për t'i propozuar martesë. Nuk është e qartë se cila ishte përgjigja e gruas, megjithëse pamjet tregojnë se ajo mban unazën në gisht.

I dashuri filloi të fliste në mikrofon para se të rrëshqiste unazën në gisht dhe mund të dëgjoheshin disa nga të mbledhurit duke bërtitur në alarm të dukshëm ndërsa ai bënte pyetjen.

@ m.mojela♬ tingull origjinal - M.Mojela

Titulli i videos është: “Propozimi i vajzës së të ndjerit menjëherë në varrim”

Moela falenderon Zotin që ka qenë në jetën e të dashurës së tij në një moment kaq të vështirë për të. Ai gjithashtu pretendon se roli i tij në jetën e saj do ta ngushëllojë atë pasi ajo pajtohet me vdekjen e babait të saj.

Përdoruesit e mediave sociale u tronditën nga propozimi, me disa që e quajtën "mosrespektim" t'i propozosh dikujt me "dhimbje kaq të thellë" dhe e akuzuan burrin për "shfrytëzim të emocioneve të saj".

Video e ditës