VIDEO: Katër të rritur dhe një fëmijë kanë vdekur në një përplasje të dy avionëve në Meksikë

Uragani Agatha në Meksikë
Foto: EPA-EFE / Daniel Ricardez

Në shtetin meksikan të Durangos, në një përplasje mes dy avionëve privatë të pasagjerëve, të paktën pesë persona kanë humbur jetën, mes tyre edhe një fëmijë.
Zyrtarët shtetërorë thanë se dy avionë privatë, njëri duke u ngritur dhe tjetri duke u ulur, u përplasën në orët e para të mëngjesit, raporton Fox News. Për aksidentin është hapur një hetim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës