VIDEO: Katër gra dhe një vajzë të vrarë brutalisht në Vjenë

Tre gra aziatike janë gjetur të vdekura në një bordello në lagjen e dritave të kuqe të Vjenës. Në të gjithë trupat kishte prerje fatale dhe plagë me thikë. Për vrasjen u arrestua 27-vjeçari afgan, Ebadullah A..

Pas gjetjes së trupave të tre grave gjatë natës, në mëngjes në një apartament në Erdbergstrasse u gjetën dy trupa të një gruaje 51-vjeçare dhe vajzës së saj 13-vjeçare.

Afgani, i cili kërkoi azil në Austri në vitin 2022, u ndalua si i dyshuar. Policia e pa atë të fshehur në shkurre falë kamerave termike. Ai ishte agresiv gjatë arrestimit, por policia e mposhti lehtësisht.

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Philip Haslinger tha se i dyshuari u taserua, u rrëzua dhe u dërgua në paraburgim dhe u dërgua në spital për t'u trajtuar për plagët e tij.

Sipas Haslinger, burri kishte prerje që ndoshta ia kishte shkaktuar vetes gjatë kryerjes së krimit. Ai është dërguar sot në polici, ku ka nisur marrja në pyetje.

Siç thuhet, i vrari ka pasur të prera të mëdha dhe plagë me thikë, kështu që kur mjekët e urgjencës kanë mbërritur në vendngjarje ka qenë e qartë se ndihma mjekësore ka mbërritur shumë vonë. Krimi ndodhi në disa dhoma, secili trup u gjet në një dhomë të ndryshme. Identiteti i grave ende nuk është bërë i ditur.

Burri afgan ishte ndoshta vizitori i fundit në bordello në lagjen e dritave të kuqe, sepse ende nuk është vërtetuar se kishte ndonjë dëshmitar të krimit. Nuk është ende e qartë nëse burri ka përdorur shërbimet atje apo thjesht ka hyrë brenda dhe ka sulmuar gratë me thikë.

Maska u raportua në polici nga një kalimtar i rastit, i cili vuri re një gjurmë gjaku që shtrihej nga hyrja e lokalit në anën e kundërt të rrugës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës