VIDEO: Një modele ruse dhe vajza e saj u vranë brutalisht në Turqi, ish-burri i dyshuar

Modelja ruse e vrarë brutalisht dhe vajza e saj në Turqi/Foto: Screenshot

Policia turke gjeti trupat e 42-vjeçares ruse Irina Dvizova dhe vajzës së saj 15-vjeçare Diana, të cilat u raportuan të zhdukura pak ditë më parë.

Trupat e nënës dhe vajzës u gjetën të mbuluar me çarçafë, të lidhur me njëri-tjetrin në një shkëmb në Halicarnassus.

Sipas Pravda, 42-vjeçarja dhe vajza e saj kanë marrë plagë vdekjeprurëse me armë zjarri.

Nënë e bijë ishin zhdukur pak ditë më parë dhe kërkimi i tyre nisi pasi familjarët zbuluan gjak në divanin e vilës ku banonin dy viktimat.

I dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë konsiderohet Andrey Kuslevich, ish-bashkëshorti i 42-vjeçares, të cilin familjarët e gruas e cilësojnë si person nervoz.

“Më rrahu me duar dhe me peshqir për të mos lënë gjurmë”, tha djali i Dvizova nga martesa e saj e parë për Kushlevich, i cili më parë ka punuar si truprojë për një oligark ukrainas.

“E ka rrahur edhe nënën time me duar dhe shkelma”. Kam frikë prej tij, kam frikë për jetën time”, shtoi ajo duke folur për Komsomolskaya Pravda.

Para gjykatës në Moskë, ish-modelja nisi procedimin kundër Kuslevic, i cili është një shtetas lituanez, për ta penguar atë të kishte akses me djalin e tij 5-vjeçar.

Makar i vogël konsiderohet i zhdukur pas vrasjes së dyfishtë. Policia turke i ka kërkuar ndihmë Interpolit për gjetjen e Kusleviqit dhe djalit 5-vjeçar që besohet se është me të.

Mediat ruse raportojnë se gruaja 42-vjeçare u largua nga shtëpia që ndante me Kushlevich në Lituani dhe fillimisht u strehua në shtëpinë e babait të saj në Moskë përpara se të merrte më në fund fëmijët e saj, një 15-vjeçar dhe një djalë 5-vjeçar. , dhe nisja për në Turqi .

“Ajo tha se ish-burri i saj donte t'i merrte fëmijët dhe se ishte i shqetësuar mendërisht. E kuptova që ajo shkoi në Turqi për t'i shpëtuar, sepse ishte dhunuar fizikisht dhe mendërisht prej tij dhe më tregoi për dhunën brutale”, tha një shoqe e 42-vjeçares së vrarë brutalisht.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË