VIDEO: Bostoni mposhti Golden State me 52 pikë

foto: EPA-EFE / CJ GUNTHER

Boston e kapërceu bindshëm Golden State me 140:88 in Liga e basketbollit NBA natën e së dielës. Skuadra më e mirë e ligës arriti kështu fitoren e tretë më të madhe në historinë e klubit, ndërsa Warriors pësuan humbjen e katërt më të rëndë deri më sot.

Bostoni udhëhoqi 82:38 në pjesën e parë në TD Garden, dhe ai diferencë prej 44 pikësh është epërsia më e madhe në historinë e klubit. Në fillim të tremujorit të tretë ishte +51, por trajneri i Bostonit Joe Mazzula në atë moment iu drejtua lojtarëve nga pankina.

Jaylen Brown shënoi 29, Jayson Tatum 27 dhe Peyton Pritchard 19 pikë në ndeshjen e tretë 50-plus të Boston-it të sezonit, i vetmi ekip NBA që e ka bërë këtë ndonjëherë.

Përveç kësaj, ata e zgjeruan serinë e tyre të fitoreve në 11 ndeshje dhe tani janë në krye të ligës me një rekord prej 48-12. Luftëtarët janë 32-28.

NBA League, rezultatet -

Dallas - Filadelfia 116: 120
Boston - Golden State 140: 88
Minesota - LA Clippers 88: 89
Orlando - Detroit 113: 91
Toronto - Charlotte 111: 106
Cleveland - New York 98:107
San Antonio - Indiana 117: 105
Phoenix - Oklahoma City 110: 118

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës