VIDEO: Boban Ilioski do të luftojë për titullin kampion bote në kik-boks

Foto: urkourko/instagram

Kikboksieri më i mirë maqedonas Boban Ilioski do të luftojë për titullin kampion profesionist botëror WAKO në K1. Në kategorinë deri në 88,6 kilogramë Ilioski më 26 prill në manifestimin "Netët e luftimit të WAKO Pro Arena“Do të garojë kundër kampionit të botës VAKO, Berk Dusenly nga Turqia.

Ky eveniment i organizuar nga Federata e Kikboksit Maitai të Maqedonisë do të mbahet në Qendrën Sportive “Jane Sandanski” në Shkup, ndërsa meçet do të fillojnë nga ora 19.00:XNUMX.

Biletat për këtë event, i cili premton shumë adrenalinë, një skenë profesionale dhe një atmosferë të paharrueshme, mund t'i blini në bileta dhe online në kupikartizase.mk

Po ashtu, në njërën nga ndeshjet do të luajë edhe kampioni ynë tre herë i botës dhe i Evropës Dimitar Gjorgjiev, i cili me këtë rast do të luajë si paraprak në ndeshjen kryesore profesionale WAKO PRO.

Përveç këtyre dy përballjeve, në të njëjtin event do të zhvillohen edhe shtatë ndeshje të tjera në konkurrencën e meshkujve dhe femrave, në të cilat do të marrin pjesë luftëtarë atraktivë nga vendi ynë dhe kundërshtarët e tyre kampionë aktualë nga kampionati zyrtar VAKO.

Në vazhdim të videos shikoni njoftimin e përleshjes mes Ilioskit dhe Duzenlit:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës