VIDEO | Bilbao ndaloi Girona e mahnitshme, Real Madrid mbeti lider

Foto: EPA-EFE / David Borrat

Surpriza e sezonit në La Liga spanjolle, skuadra e Girona nuk arriti të festonte ndaj Athletic Bilbaos (1:1), kështu që Real Madridi mbeti lider i tabelës.

Seria e fitoreve të klubit të vogël nga Katalonja u ndal nga Athletic Bilbao, ndonëse nikoqirët sot patën shanse për të arritur një tjetër triumf.

Në pjesën e parë pamë disa raste nga të dyja palët, por nuk pati gola. Pas vetëm dhjetë minutash, ukrainasi luan në pjesën e dytë Tsygankov hapi rezultatin dhe i dha Girona epërsinë. Atlético u rikthye me rezultat me golin e Ignacy Williams në minutën e 67-të, të cilët shfrytëzuan rastin e parë serioz dhe rezultati 1:1 rezultoi përfundimtar.

Për Gironën, ky ishte barazimi i dytë i sezonit, në të cilin deri më tani ka 11 fitore dhe vetëm një humbje. Në tabelë kanë të njëjtin numër pikësh me Real Madridin, por “mbretërit” janë kryesues për shkak të golavarazhit më të mirë. Bilbao nga ana tjetër është i pesti me 25 pikë të fituara.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës