VIDEO: Demi u arratis nga ring dhe plagosi disa spektatorë në një rodeo në Kaliforni

Foto: EPA-EFE / GUILLAUME HORCAJUELO

Disa njerëz u plagosën pasi një dem u hodh mbi një gardh dhe u largua nga arena gjatë një rodeo popullore në Kaliforninë veriore, raporton Kujdestar.

Incidenti ndodhi të premten e kaluar gjatë pjesës së fundit të ndeshjes së demave të Reading Rodeo, njoftoi Shoqata Reading Rodeo në Facebook.

Demi u hodh mbi gardh dhe më pas vrapoi nëpër turmën e spektatorëve dhe nëpër parking përpara se të kapej pranë një ure pranë arenës.

“Ishte një eksperiencë të goditesh nga një dem”, tha njëri prej të plagosurve. “Të jem i sinqertë, nuk e ndjeja atë në atë kohë, sepse adrenalina ime ishte e lartë dhe më duhej të merrja vendime brenda një sekonde”.

Të paktën një person u plagos pranë urës Sondial, ku më në fund kafsha u kap, u fut në një rimorkio dhe u kthye në fermën e saj, tha policia.

“I urojmë gjithë të mirat të gjithë të prekurve. "Siguria e tifozëve tanë është prioriteti ynë më i lartë dhe ne e vlerësojmë mbështetjen e tyre," tha në një deklaratë Shoqata Reading Rodeo.

Ngjarja ndodhi në ditën e tretë të rodeos katërditore vjetore.

Video e ditës