VIDEO | Barcelona barazoi dy herë, Mallorca fitoi një pikë të madhe

Foto: EPA-EFE/CATI CLADERA

Në kuadër të xhiros së shtatë në La Liga spanjolle, Barcelona luajti vetëm barazim (2:2) ndaj Mallorca-s.

Mallorca ishte e para që kaloi në epërsi në ndeshjen e sotme pas një gabimi katastrofik të portierit të Barcelonës. Ter Stegen. Portieri gjerman pati një pasim të keq pas të cilit Sanchez asistuar Muriçi për 1:0.

Pas këtij goli të Majorkës, Barcelona pati më shumë lojë dhe krijoi mundësi para portës kundërshtare. Është luajtur minuta e 41-të kur Raftet shënoi gol për 1:1.

Por Mallorca sërish arriti të marrë një gol dhe një avantazh të ri në fund të pjesës së parë. Murici tani ishte në rolin e asistentit dhe Ter Stegen goditi rrjetën Pratts.

Në pjesën e dytë, Barcelona e kishte më të vështirë të krijonte raste shënimi, edhe pse kishte 70% posedim të topit. 20-vjeçari e ktheu në gol një nga rastet e rralla Fermin Lopez.

Me këtë pikë, Barcelona arriti në 17 pikë të fituara pas shtatë raundeve, dhe Girona dhe Real Madrid patën një mundësi me fitore eventuale për të marrë kryesimin e tabelës. Girona është e dyta me 16 pikë, Reali i treti me 15.

Në ndeshjen e zhvilluar më herët gjatë ditës së sotme, Sevilla fitoi ndaj Almerias me rezultat bindës 5:1.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës