VIDEO | Takohen Barbie dhe Oppenheimer: Margot Robbie i zbulon detaje Cillian Murphy rreth premierës së filmit

Foto: Ekrani i printimeve / YouTube

Fenomeni “Barbenheimer” ishte një nga momentet më të rëndësishme në industrinë e filmit për vitin 2023. Dy aktorët Cillian Murphy dhe Margot Robbie ata më në fund u takuan dhe u intervistuan si pjesë e numrit të fundit të revistës "Shumëllojshmëri".

Killian dhe Margot, të cilët luajtën personazhet kryesore në filmat e tyre të suksesshëm Barbie dhe Oppenheimer, diskutuan filmat e tyre këtë verë, të cilat u shndërruan në fenomenin "Barbenheimer".

Margo zbuloi gjatë një bisede me Killian se producenti i "Oppenheimer" u përpoq ta bindte atë të zhvendoste datën e premierës së "Barbie".

Përkatësisht, më 21 korrik, të dy filmat u shfaqën premierë në kinema dhe kjo ide nuk u pëlqeu shumë njerëzve.

“Një nga producentët tuaj, Chuck Rowen, më thirri sepse po punonim së bashku në disa projekte të tjera. . Unë i thashë, '… Nëse keni frikë se mos jeni kundër nesh, atëherë do të zhvendosni takimin tuaj' dhe ai më tha, '... Mendoj se është më mirë ta zhvendosni atë', tregoi Margo.

Megjithatë, Margo mendoi se premiera e dyfishtë ishte një ide e mirë dhe se nuk kishte nevojë të zhvendoseshin datat.

"Ishte një instinkt i mirë," i tha Killian asaj.

Në fund ata ranë dakord se vendimi ishte i drejtë dhe se publiku i pëlqyen të dy filmat. Killian shtoi se suksesi i të dy filmave në fund të fundit varet gjithmonë nga publiku.

Në bisedën e gjatë, aktorët folën edhe për bashkëpunimin me regjisorët dhe përgatitjen për rolet e tyre dhe Margot pranoi se në fillim ishte e vështirë të futeshe në rolin e kukullës popullore.

Ndryshe, filmi “Oppenheimer” së fundi ka tejkaluar fitimet prej 950 milionë dollarësh, ndërsa “Barbie” është bërë filmi me fitimin më të madh të vitit 2023 me më shumë se 1,44 miliardë dollarë në mbarë botën.

Shikoni videon me intervistën e plotë më poshtë:

Filmi që të gjithë e prisnin: Cillian Murphy hante një bajame në ditë për të qenë një Oppenheimer më bindës

"Barbie" thyen rekorde: Fitoi 155 milionë dollarë, dyfishi i 80 milionë dollarëve të Oppenheimer

FOTO | Një detaj interesant në “Barbie”: Llambat në film janë nga një markë dizenjatore rajonale

Shiko se çfarë ndodh kur fut në Google Ryan Gosling, Margot Robbie ose "Barbie".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës