VIDEO: Banditët me sëpata dhe çekiç grabitin një dyqan bizhuterish në Angli në mes të ditës dhe arratisen me një xhip

Foto: "Daily Mail" / printscreen

Një video dramatike e një grabitjeje të armatosur që ndodhi dje rreth mesditës në një argjendari në qytetin anglez Leeds, është publikuar nga mediat britanike. Në video shihen banditët e maskuar, të cilët para syve të shumë kalimtarëve thyejnë vitrinën e argjendarisë me sëpata dhe çekiç, mbushin çantat, pas së cilës me qetësi hyjnë në një xhip Mercedes të zi dhe largohen. , por ndaloni pak më pas dhe i katërti një anëtar i bandës vrapon drejt automjetit.

Pas grabitjes, grabitësit tentuan të fshehin gjurmët, duke lënë xhipin dhe duke u futur në Porsche. Por policia i ka ndjekur gjatë gjithë kohës nga një helikopter. Shumë shpejt ata janë përplasur me veturën dhe më pas kanë vazhduar të largohen në këmbë. transmeton Daily Mail.

“Një fuoristradë e zezë u gjet i braktisur, ndërsa një Porsche 911 argjendi u gjet gjithashtu e braktisur pasi u përfshi në një përplasje në rrugën Whitehall në Leeds. Dy automjetet dyshohet se janë të vjedhura. "Dy burra janë arrestuar dhe aktualisht janë në paraburgim," tha Policia e West Yorkshire.

Një dëshmitar okular zbuloi detaje nga ndjekja e policisë.

“Grabitësit u ndanë në dy grupe dhe ndërruan makinat, por helikopteri tashmë ishte nisur. Porsche argjendi u përplas para kompanisë sime, shoferi iku, por shpejt u kap”, tha ai për mediat.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës