VIDEO | Bajrami: Fituam titullin e Kupës, Maqedonia GP ka pasur një sezon të mrekullueshëm

Bajrami

Maqedoni Gjorce Petrov është fitues i Kupës së Futbollit të Maqedonisë pasi ishte më i mirë se Sileksi me 4:3 pas penalltive.

Nuk pati gola në pjesën e rregullt dhe në shtesë nuk pati raste, në një ndeshje të vështirë ku Maqedonia GP kishte zotërimin e topit, ndërsa Sileks shansin e ndeshjes në pjesën e rregullt.

Hristijan Stevkovski është heroi i “luanëve” pasi mbrojti një goditje dënimi në pjesën e rregullt, dhe më pas mbrojti dy penallti në serinë e penalltive.

Për trajneri i “luanëve” nga Gjorçe Petrovi, Muarem Bajrami Kjo ishte finalja e parë si trajner, ai ka fituar dy herë trofeun si lojtar, ndërsa tani ia ka dalë edhe si shef i stafit profesional.

- E fituam kupën me meritë, finalja ishte e vështirë, Sileksi u tregua një rival shumë i mirë. Kundërshtari u mbrojt mirë dhe me kundërsulmet donte të arrinte golin tonë. Ndoshta kjo nuk ishte performanca jonë më e mirë, por ishte shumë e rëndësishme dhe për këtë arsye nuk mund të ishim në nivelin e duhur. Urime lojtarëve të mi, skuadra pati një sezon të mrekullueshëm. Ne jemi më të mirët në Kupë, tani po shkojmë në Evropë. Në të njëjtën kohë, një falënderim i madh për tifozët që na dhanë mbështetjen e tyre dhe ne ia kthyem me një mori titujsh - tha Bajrami.

Maqedonia GP do të përfaqësojë vendin tonë këtë verë në kualifikimet për Ligën e Konferencës.