VIDEO | Bayern mundi United në një ndeshje me shtatë gola, Elmas dhe Napoli festuan në Portugali

Foto: EPA-EFE/Anna Szilagyi

Në derbin e mbrëmjes në kuadër të xhiros së parë në Champions League, Bayern Munich ka shënuar fitore 4:3 ndaj Manchester United në një ndeshje interesante.

Bayerni dominoi që në fillim dhe një lojë e tillë dha rezultat vetëm pas gjysmë ore lojë. Është luajtur në minutën e 28-të kur Leroy Sane gjuajti nga buza e zonës së rreptësisë, Onana ndërhyri keq dhe topi përfundoi në rrjetë.

Vetëm katër minuta më vonë, Serge Gnabri pas ndihmës së Muzikore u rrit në 2:0. Në pushim gjiganti gjerman u largua me dy gola epërsi.

Në fillim të pjesës së dytë Hoylund shënoi një gol për shpresën e United, por tashmë në minutën e 53-të pas një loje me dorë, Bayern mori një penallti të cilën e shndërroi në gol. Kane.

Gjëja më interesante në pjesën e dytë ishte fundi, Casemiro në minutën e 88-të shënoi gol për 3:2, tel riktheu epërsinë e Bayernit nga dy gola epërsi dhe më në fund në minutën e pestë të shtesës Casemiro shënoi golin e dytë për finalen 4:3.

Në ndeshjet e tjera, Arsenali fitoi bindshëm ndaj PSV-së me 4:0, Salzburgu mposhti Benfikën me 0:2, Napoli në Elmas ishte më i mirë se Braga me 1:2, ndërsa ndeshjet Real Sociedad - Inter dhe Sevilla - Lens përfunduan me 1:1.

Elmas luajti gjysmën e fundit për Napolin pasi hyri në fushë për Kvartzhelia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës