(VIDEO) Makina e oficerit rus shpërthen në Rusi

Makina e shefit të shtabit të një njësie ushtarake shpërtheu në territorin e qytetit ushtarak të Millerovës në rajonin e Rostovit.

Komiteti Hetues i Rusisë njoftoi se ka hapur një rast penal për tentativën e vrasjes së Vadim Sobieskit.

Sobieski po ngiste Volvo-n e tij kur makina papritmas filloi të bënte zhurma të çuditshme.

Ushtari nuk u lëndua - ai arriti të dilte nga makina.

Më vonë, informacioni për incidentin u konfirmua nga Komiteti Hetues i Rusisë.

Agjencia sqaroi se hetuesit po përcaktojnë rrethanat e zjarrit në makinë.

Është hapur një çështje penale për veprën penale të vrasjes së mbetur në tentativë.

Oficeri rus Vadim Sobieski është përfshirë në bazën e të dhënave të Ukrainës "Peacemaker".

“Ai është i përfshirë në gjenocidin e popullit ukrainas duke kryer armiqësi kundër popullatës civile, civilëve dhe infrastrukturës”, raporton Peacemaker.

I lindur në Kryvyi Rih, Sobieski mori nënshtetësinë ruse në 2011 dhe është anëtar i udhëheqjes së Regjimentit 559 të Bombarduesve, i cili po merr pjesë në luftën e Rusisë kundër Ukrainës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës