VIDEO: Atletico Madrid nga 0:2 në 3:2 kundër Cadiz në "La Liga"

foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Futbollistët e Atletico Madrid pas një kthese me rezultat 3:2 mposhtën skuadrën e Kadizi në raundin e tetë të "La liga".

Cádiz kaloi në avantazh me golin e Pires në minutën e 12-të dhe Marti dyfishoi epërsinë në minutën e 27-të. “Jorganistët” me anë të Correas me golin në minutën e 32-të e shkurtuan epërsinë e Cadiz-it në 1:2.

Në fillim të pjesës së dytë (46 minuta) Molina barazoi për Atléticon në stadiumin Metropolitano.

Correa u shënua për herë të dytë dhe i solli një triumf klubit të tij në minutën e 66-të.

Pas kësaj fitore, Atlético zë vendin e katërt në tabelë me 16 pikë dhe një ndeshje më pak, ndërsa Cadiz është në vendin e 12-të me nëntë pikë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës