VIDEO: Atletico i tërbuar, dy gola nga Morata, tre asistime nga Joao Felix

“Jorganët” festuan pa problem ndaj Getafes/Foto: EPA-EFE/Juan Carlos Hidalgo

Futbollistët e Atletico Madrid ata fituan sonte në ndeshjen si mysafir në Getafe me 3:0, në ndeshjen e xhiros së parë të “La Ligës” spanjolle.

Golashënuesit për Atlético ishin Alvaro Morata në 15 dhe 59 minuta dhe Antoine Griezmann në minutën e 75-të, teksa asistoi për të tre golat Joao Felix.

Në turin e radhës “jorganistët” do të presin Villarrealin, ndërsa Getafe pret Gironën.

Më herët lojtarët e Athletic Bilbao dhe Mallorca kanë luajtur në Bilbao barazim 0:0.

Të dielën Real Sociedad fitoi 0:1 ndaj Cadizit dhe me të njëjtin rezultat festoi Valencia ndaj Gironas. dhe Real Madridi festoi minimalisht në Almeria.

Video e ditës