VIDEO | Atalanta iu rikthye fitoreve në Bergamo

Foto: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Skuadra e Atalantës i është rikthyer fitoreve në shtëpi pasi mposhti sonte 2:0 Sampdorian në Serie A.

Atalanta pati një seri negative prej tre humbjesh radhazi në Bergamo, por luajti kundër Interit, Napolit dhe Lazios, dhe tani kundër Sampdorias, që lufton për mbijetesë, nuk gaboi.

Rezultati u hap në minutën e 42-të kur Maele gjuajti për epërsi, a Lukman në minutën e 57-të u rrit në 2:0. Sampdoria shënoi një gol në fund të ndeshjes, por u anulua për pozicion jashtë loje.

Me këtë triumf, Atalanta është në pozitën e katërt në Serie A me 38 pikë, ndërsa Sampdoria është në vendin e parafundit me nëntë pikë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës