VIDEO | Antonia Gigovska me lapsusin e saj në “Amiji Show” është hit në rrjetet sociale

Antonia Gigovska
Antonia Gigovska / Foto: Instagram, Antonia Gigovska

Këngëtari ynë i famshëm Antonia Gigovska është vazhdimisht në hap me trendet botërore. Për look-un e saj “nga koka te këmbët” është përkujdesur një ekip profesionist stilistësh si nga vendi ynë ashtu edhe nga jashtë. Gigovska që nga fillimi ka punuar me profesionistë të lartë, jo vetëm për krijimin e muzikës, por edhe për paraqitjen e saj të plotë si një yll i ri i muzikës që ende pret një karrierë të shkëlqyer.

E reja Antonia i lidh fillimet e saj me spektaklin “Pink Stars” kur fitoi fjalë për fjalë zemrat e gjithë Ballkanit. Sot, ajo është një nga artistet më të shquara, duke u ngjitur me guxim në çdo majë që mund të imagjinojë. Pas tre vitesh, Antonia Gigovska sërish ka shkelur në ambientet e televizionit serb “Pink”. Këtë herë ai nuk u shfaq në skenën e kompeticionit muzikor “Pink Stars”, por ishte pjesë e emisionit të drejtuesit. Ognjen Amidzic - Shfaqja Amiji .

Foto: Printscreen - Instagram
Foto: Printscreen - Instagram

E stiluar në mënyrë perfekte me një fustan ngjyrë bruz, këngëtarja jonë e re së bashku me Mirza Selimovic, Edita Aradinoviq dhe Kaja Ostojić bënë një shfaqje të vërtetë. Këtë rast Antonia e shfrytëzoi edhe për të treguar aftësitë e saj vokale, e cila përveç disa performancave solo, këngëtarja e re këndoi një duet me fituesin e "Grand Stars", Mirza Selimovic.

Përveç performancës mjeshtërore të 'Lulja e fushës" nga Toše Proeski, lapsusi i saj ishte një hit i vërtetë në rrjetet sociale. Përkatësisht, prezantuesi i ka kërkuar Antonias që t'i përkthente disa fjalë në maqedonisht, dhe kur e pyeti se si quhet "e ëmbël në kavanoz" në maqedonisht, të gjithë qeshën ëmbël me përgjigjen e saj. Kësaj këngëtarja i është përgjigjur “kompot”, pas së cilës në rrjetet sociale kanë filluar të shfaqen meme.

Video e ditës