VIDEO SONDAZH: Çfarë mendojnë qytetarët e Shkupit për rritjen e çmimit të produkteve?

Foto: Shtypi i Lirë

Çmimet e reja të larta të produkteve bujqësore godasin veçanërisht xhepat e qytetarëve, ndaj ka pakënaqësi të madhe, sidomos që rritja e çmimit është para dy festave të mëdha, Pashkëve dhe Ramazan Bajramit, kështu që mund të nënkuptojnë se do të duhet të festoni më shumë. në mënyrë modeste.

Ndër produktet më të shtrenjta në treg janë qepa, e cila ende mban çmimin prej 80 dhe 90 denarë, ndërsa specat shiten me 250 denarë për kilogram. Këto ditë, vetëm çmimet e domate dhe tranguj të cilat në javët e kaluara mbajtën çmime rekord.

Masat e qeverisë ngrinë çmimet e bukës, qumështit dhe produkteve të qumështit, si dhe makaronave, vezëve dhe orizit.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës