VIDEO | Anglia nuk shkëlqeu, por mundi Serbinë

Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Kombëtarja e Anglisë mundi Serbinë në ndeshjen e fundit të programit të sotëm të Kampionatit Evropian, por përshtypja është se shumica e publikut do ta kritikojë Southgate për atë që luajti sot skuadra e tij në ndeshjen në të cilën u fut si favorit.

Anglia shkoi në ofensivë dhe dominoi minutat e hapjes, më pas në minutën e 13-të me golin e Bellingham pas asistimit të Sakës kaloi në avantazh. Megjithatë, pas atij goli, me kalimin e kohës, Anglia dukej se tërhiqej dhe krijonte gjithnjë e më pak raste.

Sidomos në 15 minutat e para, Serbia ishte kundërshtari më i mirë dhe krijoi disa raste të mira. Vllahoviç kërcënoi në disa situata, Birmachevic pati një goditje të mirë kur Kane priti para portës së tij. Nga ana tjetër, në një nga rastet e rralla për Anglinë, sulmuesi i Bayernit goditi traversën.

Anglia fitoi tre pikët e nevojshme, por publiku do të ketë patjetër se për çfarë ta kritikojë trajnerin. Nga ana tjetër, Serbia është në pritje të ndeshjeve kundër Sllovenisë dhe Danimarkës në të cilat do të shpresojë të fitojë pikë të mjaftueshme për t'u kualifikuar në fazën eliminatore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës