VIDEO | Andonovic: Lufta në Ukrainë po hyn në një fazë vendimtare

Tanke ukrainase / Foto: Profimedia

Dita e 86-të e pushtimit rus të Ukrainës. Luftimet janë përqendruar rreth Donbasit dhe lufta duket se po hyn në një fazë vendimtare.

Presidenti ukrainas Zelensky me një paralajmërim dramatik se lufta po hyn në fazën më të përgjakshme. “Biden nuk do të dërgojë trupa në Ukrainë me një mesazh, por do të ketë armë amerikane”, tha Andonovic.

Shikoni të gjithë analizën me gazetarin dhe analistin Dejan Andonovi во video:

 

Video e ditës