VIDEO | Një ushtar amerikan i vuri flakën vetes përpara ambasadës izraelite në Uashington

Një pilot ushtarak amerikan i vuri flakën vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington për të protestuar kundër luftës në Gaza dhe aktualisht ndodhet në gjendje kritike.

Foto.X

Burri u dërgua në një spital pasi zjarri u shua nga anëtarët e Shërbimit Sekret të SHBA-së, tha Departamenti i Zjarrfikësve në Uashington.

Një zëdhënës i Forcave Ajrore të SHBA-së konfirmoi se në incident ishte përfshirë një avion me detyrë aktive.

Foto.X

- Nuk do të jem më bashkëpunëtor në gjenocid, tha burri, i veshur me uniformë, në një video të transmetuar drejtpërdrejt në internet, raportoi New York Times.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës