VIDEO: Amerikanët eliminuan Iranin, Pulisic caktoi ndeshjen e XNUMX/XNUMX-tës kundër Holandës

Christian Pulisic solli një triumf për SHBA-të kundër Iranit/Al Thumama, Katar/29 nëntor 2022/foto: EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Ka përfunduar raundi i tretë i fundit në grupin “B”. Kupa e Botës në Katar, ekipi kombëtar i Anglia nuk lejoi asnjë befasi dhe e mposhti me 3:0 Uellsit.

Golat u shënuan në pjesën e dytë, Rashford shënoi dy herë në minutat e 50-të dhe të 68-të, dhe një gol ishte punë e Foden në 52 minuta.

Anglezët fituan vendin e parë në grup me shtatë pikë, para përzgjedhjes së Kopsht që e mposhti në garën e drejtpërdrejtë për pozitën e dytë në grup Iran me 1:0.

Golin për amerikanët e shënoi lojtari i Chelseat, Pulisic në minutën e 38-të, pas asistimit të Dest.

Njihen edhe raundi i parë me 3 çiftet e Botërorit, futbollistët e SHBA-së si nënkampione në grupin "B" do të luajnë më XNUMX dhjetor kundër grupit "A" të vendit të parë, Holandës.

Më 4 dhjetor anglezët si grupi i parë “B” do të përballen me grupin e dytë “A”, Senegal.

Video e ditës