Vetëm në raundin e tetë të sezonit të ri në ligën më cilësore në Arabinë Saudite ekipi i Al Ahly arriti të shijojë triumfin e parë.

Në shtëpi me një rezultat bindës 4: 0 Al Ahly mposhti ekipin e Al-Etifak, dhe lojtari i kombëtares maqedonase Ezjan Alioski kontribuoi në këto tre pikë.

Lojtari ynë që luajti deri në minutën e 85 -të asistoi në minutën e 68 -të kur goli ishte vepër e Gareb.

Al Ahly aktualisht është në pozitën e 11 -të në tabelë me tetë pikë, dhe në raundin tjetër ai do të luajë me Al Taee më 21 tetor 2021.

Në video mund të shihni ndihmën e Alioski i cili ka shënuar dy gola deri më tani këtë sezon: