VIDEO | Al Hilal mahniti Flamengon dhe arriti në finalen e Kupës së Botës për Klube

Foto: EPA-EFE/Mohamed Messara

Futbollistët e Al Hilalit kaluan në finale të Kampionatit Botëror të Klubeve pasi në gjysmëfinale surprizuan Flamengon braziliane dhe festuan me 3:2.

Përfaqësuesja e Arabisë Saudite fitoi me meritë dhe golin e parë e shënoi pas vetëm katër minutash lojë Al Desari nga një penallti. Flamengo barazoi Pedro në minutën e 20-të.

Është luajtur minuta e nëntë e shtesës kur Al Desari ka shënuar një tjetër penallti për të rikthyer epërsinë e Al Hilal nga 2:1. Vito 20 minuta para fundit e rriti në 3:1, ndërsa 3:2 përfundimtare i shënoi Pedro në minutën e 91-të.

Në finale, Al Hilal do të luajë kundër më të mirëve të ndeshjes gjysmëfinale ndërmjet Real Madridit dhe Al Ahly.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës