Shaka e ditës: E vërtetë

Shaka e ditës
Shaka e ditës / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Një biznesmen bleu një xhip 4x4 dhe e parkoi para ndërtesës ku jeton.
Gjatë natës, pijaneci vendas Trpe pa aksidentalisht mbishkrimin 4 × 4, nxori një gozhdë dhe shkroi 4x4 = 16.
Të nesërmen, pronari me zemërim e mori xhipin në një stacion shërbimi për ta lyer atë pjesë.
Natën tjetër e njëjta gjë ndodhi dhe kështu me radhë për një javë të tërë.
Më në fund, biznesmeni u kujtua dhe urdhëroi një shenjë 4x4 = 16 në dyqanin e riparimit të makinave dhe ai parkoi xhipin para ndërtesës me kënaqësi.
Natën kur i dehuri pa mbishkrimin e ri, ai nxori gozhdën dhe shkroi "E VUERTET!"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës