Shaka e ditës: Punë

Shaka e ditës
Shaka e ditës / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Për shkak të përplasjeve të shpeshta të anijeve kozmike, amerikanët refuzuan të fluturonin, ndaj NASA-s iu desh të shpallte një konkurs ndërkombëtar për astronautët. Aplikuan një gjerman, një rus dhe një maqedonas.
I pari u pyet gjermani.
- Sa kërkon të fluturosh?
- Dy milionë euro. Njëra për mua dhe tjetra për familjen time, nëse më ndodh diçka.
Më pas, ata e pyetën rusin.
- Sa kërkon të fluturosh?
- Tre milionë euro. Një për mua, një për familjen time nëse më ndodh diçka dhe një për Rusinë.
Më në fund, ata e pyetën maqedonasin:
“Katër milionë euro!”, bërtiti maqedonas.
- Por hajde, mos e teproni pak?!
- Epo, kështu janë gjërat: Një për mua, një për ty se më gjeti punë dhe dy për gjermanin - le të fluturojë!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës