Shaka e ditës: E diela

Shaka e ditës
Shaka e ditës / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Ai vuante shpesh nga vonesa në punë, kështu që shefi i tij e kërcënoi se do ta pushonte nëse do të vonohej sërish. Prandaj Trpe bleu një orë alarmi dhe u ngrit në kohë për një kohë, por një ditë u ngrit në 7.45, dhe duhej të ishte në punë në orën 7.30.
I frikësuar shkoi te fqinji, i cili ishte dentist dhe e pyeti:
- Të lutem, më nxirr shpejt dy dhëmbët dhe ma lye fytyrën me gjak sikur kam pasur ndonjë incident.
Kur mbaroi, doktori i tha:
- E kryer, 2000 denarë.
- Pse kaq, mos janë 500 denarë për dhëmb?
- Po, por sot është e diel!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës