Shaka e ditës: Shesh lojërash

Shaka e ditës
Shaka e ditës / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Shesh lojërash për fëmijë. 5-vjeçarja Trpana vrapon tek nëna e saj e ngazëllyer:
- Mami, mami, kam një burrë!
- Bravo Trpano! - Nëna po bën shaka. - E kush është burri juaj?
- Durimi, ai që luan në rërë atje.
- E si e kuptove që Trpe është burri yt?
- Epo, pak kohë më parë ai më tha "Eja pako gjërat e tua dhe marsho tek nëna jote!"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës