Shakaja e ditës: P.sh

Shaka e ditës
Shaka e ditës / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Bie zilja e Trpes nga një numër i panjohur:
- Mirëdita Trpe, me siguri po pyet kush jam unë.
- Po.
- Unë jam psikiatër.
- Mirë se vini, si mund t'ju ndihmoj?
- Situata për të cilën po ju telefonoj është pak e sikletshme. Unë jam psikiatri i ish-it tuaj. Ajo ka kohë që nuk mjekohet, jam pak në krizë me paratë dhe për një javë do të shkoj me pushime në Greqi. A mund t'ju kërkoj t'i dërgoni asaj një SMS që ju mungon?!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës