Vesna Baby bëri të qeshë publikun në Shkup: Kam një grup të përbashkët me ish-burrin dhe gruan e tij, bisedoj me "kunatën"

Foto: arkivi privat

Vesna Baby Petrusevska Ajo mbrëmë ka rrëfyer pjesë interesante të jetës së saj në stand-up performancën e saj “Hajde, mos u ngrit” në “Javna Soba”.

Shfaqja filloi e gëzuar dhe me të qeshura, të cilat mbretëruan gjatë gjithë mbrëmjes, dhe përfundoi me heshtje në publik, ndërsa aktorja tha se është shumë e rëndësishme të kujdesemi për shëndetin tonë mendor.

“Personazhet më qesharak janë më të trishtuarit”, tha Vesna, duke përsëritur historinë nga libri i saj i suksesshëm “Trophy” se ajo dy herë u përpoq t'i merrte jetën vetes dhe ishte klinikisht në depresion.

“Teatri më shpëtoi”, ka zbuluar Vesna. “Kur luaja Martën në “Kush ka frikë nga Virginia Woolf” dola në skenë dhe nuk munda të përsërisja asnjë fjali”, tha Vesna, e cila u përball me këtë gjendje pas divorcit.

Vesna Petrushevska / Foto: Arkivi Privat

Ndarjen me ish-bashkëshortin ajo e ka rrëfyer në mënyrë komike.

“Që nga dasma kam më shumë foto me Toshen, gjithë dasmën e kam kaluar me të. Hoteli na tha se kemi një suitë falas për të sapomartuarit”, tha Vesna dhe ish-bashkëshorti i saj këmbënguli që ata të kthehen në shtëpi.

Foto: arkivi privat

"Unë jam i veshur me një neglizhe dhe ai po numëron paratë." Kishim një mysafir të fjetur, një grimere shumë të njohur nga Serbia. Vesha pizhamet Mickey Mouse dhe shkova në shtrat me të. Ai më pyeti nëse e imja numëron paratë. Kur i thashë po, më tha: Do të divorcohesh sapo të numërojë paratë dhe je në dhomë me një homoseksual”, tha Vesna Baby.

“Tani kemi një grup të përbashkët – unë, ai dhe gruaja e tij. Jam duke biseduar me kunatën time”, ka thënë Vesna dhe ka përmendur djalin e saj Kirilin, të cilin nuk e ka parë për dy vite.

Ai këshilloi të gjithë prindërit që t'i lënë fëmijët të shkojnë dhe të mos jenë me ta gjatë gjithë kohës.

"Unë e di se djali im është më mirë atje," tha Vesna për Kirill, i cili jeton në Teksas me babain e tij.

Vesna me Viki Damevskën, shoqen dhe producentin e saj / Foto: Arkivi Privat

Për fëmijërinë e saj dhe momentin kur u paraqit si Laze në një kamp në Greqi për shkak të prerjes së flokëve mashkullore, për vajzën e saj Mina dhe gjithçka që kaloi me të, për momentin kur makina e saj u përplas në Vardar dhe Igor Dzambazov që e mbron gjithmonë si shoqe.

Vesna ka treguar në një mënyrë shumë mbresëlënëse. Duket se fundi i një mbrëmjeje argëtuese nga fillimi në fund po vjen shumë shpejt dhe Vesna do ta përsërisë këtë festë më 19 prill në të njëjtin vend.

“Hyni, mos i zhvesh rrobat” do të buzëqeshë edhe Gjevgjelia, në Shtëpinë e Kulturës më 6 prill dhe në Strumicë më 26 prill, në Shtëpinë e Kulturës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës