Velesi me veturë ka dalë nga rruga Veles-Shkup, me lëndime të rënda është dërguar në spital.

Foto: Shtypi / Arkivi i Lirë

Një 31 vjeçar nga Velesi ka mbetur i plagosur rëndë pasi mëngjesin e sotëm ka dalë nga rruga Veles-Shkup me një “golf”.

“Sot në ora 06.15:1 në SVR Veles është raportuar se në autostradën A-31, në pjesën Veles – Shkup, automjeti i pasagjerëve “Volkswagen Golf” me targa regjistrimi të Velesit i drejtuar nga P.K (XNUMX) nga Velesi ka dalë nga rruga. rrugë. Në aksident shoferi ka pësuar lëndime të rënda trupore, të cilat janë konfirmuar në spitalin e Velesit”, njofton MPB.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe me autorizim të tij në vendin e këqyrjes kanë bërë policë nga MPB Veles.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës