Një gjigant kontrabandonte emigrantë nga India

Migrantët / Foto: MPB

Mbrëmë rreth orës 22.20:31 në rrugën magjistrale Kumanovë-Kriva Pallankë, zyrtarë policorë nga SVR-Kumanovë kanë ndaluar M.Z.(XNUMX) nga Velesi, pasi drejtonte veturën e pasagjerëve “Peugeot” me targa të Shkupit, nëntë emigrantë. nga India u gjetën.

Ai është ndaluar në Komisariat dhe pas dokumentimit të rastit do të bëhet kallëzimi përkatës.

Video e ditës