Sonte, një shpërthim pranë urës strategjike Kerç në Krime

foto: Facebook, shpërthim pranë urës së Kerçit

Sonte, një shpërthim i madh ka ndodhur pranë urës së Kerçit, urës më të rëndësishme në Krime që lidh territorin e pushtuar me Rusinë.

Në mungesë të informacioneve zyrtare, në rrjetet sociale po qarkullon një video nga e cila nuk mund të konkludohet nëse ura është sulmuar.

Bëhet fjalë për një urë strategjike që tashmë disa herë ka qenë shënjestër e sulmeve.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës