E veja e Oliver Dragojevic zbuloi: Më tradhtoi me të, m'u deshën 10 vjet për ta kapërcyer

Oliver dhe Vesna Dragojevic/Foto: Facebook

E veja e Kantautori kroat Oliver Dragojevic ajo foli hapur për këtë për mediat kroate, ndërsa ndër të tjera theksoi se i janë dashur 10 vite për ta kapërcyer tradhtinë e këngëtares, shkruan. B92.

Pranverë dhe Oliver Dragojevic u takuan në vitin 1973, së shpejti u martuan dhe mbetën së bashku deri në vdekjen e tij, dhe dihet më pak se këngëtari që magjepsi audiencën me këngët e tij romantike dalmat, bëri një jetë me polemika.

Përkatësisht, Oliver, i cili u përpoq të ruante imazhin e një burri familjar, në vitin 2006 u godit nga një skandal, për shkak të të cilit martesa e tij për pak u shpërbë. Doli informacione se ai bënte një jetë paralele dhe kishte një lidhje me një ish-modele Branka Marić Muti, e cila deklaroi se është dashuria më e madhe e këngëtares.

“Gjatë gjithë atyre viteve kam përfunduar shpesh në urgjencë për shkak të stresit dhe nervozizmit. Për një kohë të gjatë përpiqesha të kuptoja pse Oliveri iu drejtua një gruaje tjetër, por në fund kuptova se bëhej fjalë për papjekurinë dhe pasigurinë e tij”, ka thënë dikur Vesna për një portal kroat.

Pasuan procese gjyqësore të ndërsjella, Branka pretendoi se çifti i martuar ka lënë mesazhe kërcënuese, të cilat familja Dragojevic i ka mohuar dhe ka bërë kundërpadi për shkak të dhimbjes mendore që kanë pësuar, të cilën e kanë paguar pas disa vitesh proces gjyqësor.


“Nuk kam dashur kurrë të flas për jetën time jashtë skenës, por për shkak të një ndërthurjeje rrethanash të çuditshme dhe imorale, e gjeta veten në qendër të një skandali të organizuar nga të tjerët. Intimiteti im është, para së gjithash, biznesi im dhe unë do të zgjidh gjithçka që duhet bërë brenda katër mureve të mia dhe me ata që i shqetësojnë, dhe ata që "kujdesin" do të mbeten të uritur për ndjesi," tha Oliver më pas dhe tha një fundi i gjithë historisë.


Këngëtari i njohur Oliver Dragojevic vdiq katër vite më parë pas një sëmundje të rëndë, në moshën 71-vjeçare. Këngëtarja dhe Vesna ishin të martuar për 44 vite, në të cilat kishin djem Dino, Damir и Davor.

Gruaja e Oliver Dragojevic tre vjet pas vdekjes së tij: Edhe sot, kur më bie telefoni, mendoj se ai po më kërkon

Gruaja e Oliver Dragojevic: Diçka vazhdimisht më kujton atë, unë jam i vetëdijshëm se do të jetë kështu derisa të jem gjallë (VIDEO)

FOTO | Bashkëshortja e Oliver Dragojeviqit me një njoftim emocionues: Unë dhe ti, në përjetësi

Video e ditës