Konsiderohet si i preferuar: "Ryan Gosling duhet të luajë Emmanuel Macron në serialin rreth tij"

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe aktori Ryan Gosling / Foto: EPA

Aktorët amerikanë Ryan Gosling и Julia Roberts keni një ofertë interesante pune – rolet e presidentit francez Emmanuel Macron dhe zonja e parë Brigitte Macron në serialin televiziv për lidhjen e tyre, e cila filloi kur ajo ishte mësuese e tij në gjimnaz, shkruajnë mediat e huaja.

Kompania më e vjetër e prodhimit të filmit në Francë, Gaumont, ka njoftuar se është duke punuar në një dramë me gjashtë pjesë për marrëdhëniet midis presidentit dhe gruas së tij.

Nuk dihet se kush do të luajë çiftin e famshëm, por gjatë një diskutimi rreth produksionit, Roselyn Bachello, ish-ministrja franceze e Kulturës sugjeroi aktorët që do të donte të shihte në role.

“Menjëherë mendova për Ryan Gosling sepse vura re se kishte një ngjashmëri fizike mes tij dhe Emmanuel Macron. Dhe mu kujtua edhe Julia Roberts”, tha Bachelo.

Brigitte dhe Emmanuel Macron / Foto: Blondet Eliot/ABACA / Abaca Press / Profimedia

“Gomont” nuk ka bërë të ditur datën se kur do të shfaqet seriali, do të shkruhet nga skenaristët francezë. Benedikt Çarls и Olivier Poupon, dhe çdo episod do të zgjasë 45 minuta.

“Brigitte Macron është një personazh magjepsës, ne donim t’i afroheshim në një mënyrë romantike, gati melodramatike”, tha Charles në një intervistë për “Figaro”.

Zyra e presidentit francez pretendon se ata nuk janë përfshirë në projekt dhe se e kanë mësuar nga mediat.

Historia do të fillojë në vitin 1992, kur 15-vjeçari Emmanuel Macron takoi gruan e tij të ardhshme gjatë një seminari të dramës në shkollë të mesme. Ajo ishte atëherë 39 vjeç.

Brigitte Macron ishte një mësuese e martuar e dramës në Shkollën Katolike La Providence në Amiens kur takoi presidentin e ardhshëm. Marrëdhënia e tyre ka shkaktuar polemika në qytetin provincial në Francën veriore dhe ka bërë që prindërit e Emmanuel Macron, të dy mjekë, të dërgojnë djalin e tyre për të studiuar në Paris.

Në vitin 2006, Brigitte Macron u divorcua nga burri i saj Andre-Louis Ozier, një bankier dhe u martua me Macron një vit më vonë. Emmanuel Macron ishte 29 vjeç dhe Brigitte Macron ishte 54 vjeç kur u martuan në 2007. Dhjetë vjet më vonë ai u bë president i Francës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës