Vardar 1961 do të marrë pjesë në turneun e hendbollit “Struga 2024”

foto: Denis Dukovski/RK Vardar1961

Edicioni vjetor i turneu i hendbollit “Struga 2024” do të grumbullojë ekipet më të mira maqedonase, e konfirmim për cilësinë e lartë të turneut është edhe luajtja e tyre RK Vardar 1961.

Skuadra më trofetare e turneut me 14 tituj dhe kampion në fuqi nga viti i kaluar do të luajë sërish në Strugë në “fushë të hapur”.

Skuadra nga Shkupi është fituesja e parë e turneut në vitin 1973, ndërkohë që triumfoi disa herë në edicionet e mëvonshme. Ekipi i përbërë nga disa përfaqësues të Maqedonisë dhe ndërkombëtarë gjithmonë tërhoqi vëmendjen e madhe të shikuesve.

Kësaj radhe në Strugë vijnë si nënkampionë të Maqedonisë dhe fitues të Superkupës, por me motivin për ta dëshmuar veten.

Organizatorët e turneut konfirmuan paraprakisht pjesëmarrjen e Eurofarm Pelister, Tikvesh AEK (Greqi) dhe GUIF Eskilstuna (Suedi).

Data e re në të cilën turneu do të mbahet për herë të 52-të është nga data 14 deri më 17 gusht 2024 në këndin e hapur të lojërave në Strugë. Turneu do të zhvillohet me gjithsej 6 ekipe.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës