Vanuatu, Antigua dhe Barbuda dhe Malawi tërhoqën bashkë-sponsorizimin e rezolutës

Para fillimit të sesionit të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së! Siç mëson Kurir serb, Vanuatu, Antigua dhe Barbuda dhe Malavi kanë tërhequr bashkësponsorizimin!

Me këtë, pozita e Serbisë është përmirësuar dukshëm përpara votimit që do të pasojë më vonë.

Pas fjalimit të hapjes së Gjermanisë, presidenti Aleksandar Vuçiq iu drejtua Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Pritet që të flasin përfaqësues të Tajlandës, Iranit, Rusisë, Brazilit, Vietnamit, Ganës, Panamasë, Perusë, Greqisë, Malit të Zi, Kongos dhe Sierra Leones.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës